Odrobina historii

SALOS Dąbrowa Górnicza został założony w listopadzie 1999 roku i funkcjonował początkowo pod nazwą SALOS Sosnowiec. Założycielami Stowarzyszenia byli ks. Arkadiusz Mikucki oraz Damian Felis, do dzisiaj będący w zarządzie. Już od początku naszego istnienia staraliśmy się wychowywać młodzież poprzez wykorzystanie wychowawczych, kulturalnych i społecznych aspektów sportu, w ramach uznanego wzoru człowieka i społeczeństwa, inspirowanych wizją chrześcijańską i bogactwem salezjańskiej tradycji wychowawczej.

Pomimo że SALOS był dla nas wszystkich czymś nowym, wielką niewiadomą, czymś gdzie chcieliśmy się sprawdzić, na tle wielu wyzwań nie tylko tych sportowych, staraliśmy się zawsze działać profesjonalnie! Wychodziło różnie, ale z tygodnia na tydzień tworzyliśmy coraz bardziej zgrany zespół ludzi, którzy znajdowali czas pomimo swoich prywatnych zajęć, na działalność na zasadach wolontariatu. To nas łączyło, w Stowarzyszeniu powstawały nowe grupy młodzieżowe, piłka nożna, koszykówka, siatkówka - w sumie około stu młodych ludzi tworzyło coraz to szerszą grupę zawodników i zawodniczek! Do dzisiaj wielu młodych ludzi, którzy grali w naszym SALOS-ie, wspomina nas bardzo dobrze, przecież przez te już 15 lat zawsze prezentowaliśmy nie tylko wysoki poziom sportowy, ale także i kulturalny. Spędziliśmy ze sobą nie zapomniane chwile, odwiedziliśmy wiele zakątków Polski, a także Europy!

Powoli pozyskiwaliśmy ludzi dobrej woli, którzy pomagali nam bezinteresownie. Jednym z nich w 2006 roku został Marek Szczerba, który do dziś jest z nami. Nie sposób teraz wymienić wszystkich, ale na pewno przyczynili się do naszego rozwoju, także można im w tym miejscu serdecznie podziękować!

Pod koniec 2013 roku, z różnych względów, po zebraniu z zarządem naszego Stowarzyszenia, postanowiliśmy przenieść się do Dąbrowy Górniczej, gdzie po piętnastu latach pod nazwą SALOS Dąbrowa Górnicza kontynuujemy naszą wieloletnią działalność, przy Parafii PW. ŚW.Pawła Apostoła. Mamy nadzieję że miasto Dąbrowa Górnicza, gdzie stawia się między innymi na rozwijanie sportu młodzieżowego oraz profesjonalnego, będzie naszym udanym wyborem! Pomimo długoletniej współpracy w Sosnowcu, musieliśmy podjąć ważne decyzje, które już przynoszą pożądane efekty!

Zarząd

JACEK DUCH

PREZES

TEL. 792 248 140

MAREK SZCZERBA

CZŁONEK ZARZĄDU

TEL. 516 172 900

DAMIAN FELIS

WICEPREZES

TEL. 604 904 212

PRZEMYSŁAW SZCZERBA

SEKRETARZ

TEL. 518 101 064

EDWARD POSTAWA

PRZEMYSŁAW KUBIAK

ANNA GŁOGOWSKA

KOMISJA REWIZYJNA

ks.TOMASZ BEJM

WICEPREZES

TEL. 533 684 061

EWA WOŹNIAK

SKARBNIK

TEL. 789 411 201